TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Çevre Mühendisleri Odası Personel – Sayman Eğitim Toplantısı Gerçekleştirildi
Genel Merkez 22.11.2019 (Son Güncelleme: 25.11.2019 11:18:21)

 

1992 yılında 3 birim olarak çalışmalarına başlayan, 2019 yılı itibariyle 19 birimiyle  15 bine yakın üyesine hizmet ulaştırmaya çalışan, faaliyetlerine gelişerek- güçlenerek devam eden  Çevre Mühendisleri Odası,  bu gelişimin getirdiği sorumluluğu üstlenebilmek; Oda-Personel, Oda-Üye örgütlülüğünün pekiştirilmesi, idari ve mali işleyişin aksamadan yürütümünün sağlanabilmesi amacıyla;  16-17 Kasım 2019 tarihinde Ankara‘da; Personellerin ve Birim Saymanlarının katıldığı "Personel - Sayman Eğitim Toplantısı‘nda bir araya geldi.

Odamızın yenilenen Web sayfasının ardından, Oda  yazılım sisteminin geliştirilmesi kapsamında yürütülen çalışmaların aktarımı, görüş ve değerlendirmelerin alınması,  sisteme   pratiklik kazandırılması ve geliştirilmesi,  üye giriş işlemlerinin yalınlaştırılması ve üyelerimizin sisteme giriş yaparak kendi bilgilerine kolay erişim sağlayarak güncel veri tabanının sağlanması  amacıyla; eğitimin ilk günü Key yazılım teknik personeli tarafından  test yayınının tanıtıldığı sunum gerçekleştirildi. 

Eğitim kapsamında;  Tüm birimlerle birlikte; üretmek, geliştirmek ve ortak uygulamanın sağlanması amacıyla yazılımı henüz tamamlanmamış sistem hakkında görüşler paylaşılarak fikir alışverişinde bulunuldu, geliştirme önerileri paylaşıldı. 

Ardından Odamızın  daha da ileriye taşıması ve Oda uygulamalarındaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla İdari ve mali işleyiş, mevzuatımız ve yönergelerimiz görüşüldü. Muhasebe uygulamaları,  SÜMER eğitimlerimiz, Üye işlemleri;     Oda Genel Merkezi personelleri tarafından sunumlarla aktarıldı.  Sunumların sonrasında; Birimler tarafından, söz konusu uygulamalar hakkında yaşanılan sorunlar aktarılarak,  tüm katılımcılar tarafından gerekli çözüm önerileri değerlendirildi.

Toplantı‘ ya katılan   Oda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU konuşmasında; Büyüyen, gelişen bir Oda olmaktaki en önemli rolün Oda personelleri olduğunu düşündüğünü, çok ileri bir noktaya geldiğimizi,   şeffaf, katılımcı, hesap veren  bir Oda yapısı sağlandığını, kurumsallık açısından daha da ileri noktalara ulaşmak istediğimizi belirtti. BOZOĞLU Birimlerden katılım sağlayan personel ve saymanlara teşekkürlerini ileterek konuşmasını tamamladı. Oda Genel Sekreteri Cem Ferda TUNCER ise iletişime önem veren, ekip ruhuyla hareket eden bir yapımız olduğu için yaşadığımız bazı ufak aksaklıklarında hep birlikte çözüme kavuşturulacağı inancını taşıdığını paylaştı. 

Eğitimin ikinci günü ise;  Oda Mali Müşaviri tarafından  katılımcılara; Zirve programı tanıtımı, gelir-gider hesap planı tanıtımı, bilanço hesap planı tanıtımı, muhasebe programında fatura ve fiş kayıtları, muhasebe programında gelir makbuzları, muhasebe programında banka kayıtları aktarıldı.  Uygulamalı eğitimin  sonrasında   eğitim programı sona erdi.

Toplantıya; Tülay KOÇ-Oda İdari Müdürü, Doğan KAHRAMAN- Mali Müşavir, Adem YILDIZ-Genel Merkez İdari Personeli, Cem YENİLMEZ-Genel Merkez İdari Personeli, Senem KAMIŞ- Muhasebe Müdürü, Derya TAÇYILDIZ- Genel Merkez İdari Personeli, Işıl ARSLAN ÇELEBİ- Genel Merkez Teknik Personeli, Gül DENİZ DUYAR- Genel Merkez Teknik Personeli, Erol ÖZEN- Ankara Şube Saymanı, Deniz TEMÜRTÜRKAN- Ankara Şube İdari Personeli, Ömür YAŞAYAN-İstanbul Şube Saymanı, Tarkan KILIÇ- İstanbul Şube İdari Personeli, Sedat DUREL İstanbul Şube Teknik Personeli, Şahin HAMARAT- İzmir Şube Saymanı, Ayşegül GÜDER-İzmir Şube İdari Personeli, Esra DEMİR- Bursa Şube Teknik Personeli, Özge YILMAZ- Samsun Şube Saymanı, Özge GÖKSU- Samsun Şube Teknik Personeli, Cengiz ÇELEN-Antalya Şube Saymanı, Yusuf KOZ- Antalya Şube Teknik Personeli, Sibel BAYRAM-Mersin Şube İdari Personeli, Fadime DOĞAN- Adana Şube İdari Personeli, Deniz ÇAMUR-Kocaeli Şube İdari Personeli, Ezgi OKUR- Düzce İl Temsilciliği Sekreteri, Mustafa Çağrı KAYA-Konya İl Temsilciliği Sekreteri, Ömer ATEŞ-Konya İl Temsilciliği Saymanı ve Sevinç ÖZBEKTAŞ- Trabzon Bölge Temsilciliği Saymanı katılım sağladı.


 

Okunma Sayısı: 243
Fotoğraf Galerisi