TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Çmo Oda Yonetim Kurulu Başkanı Dr. Baran Bozoğlu Goç Ve Yerinden Edilme Üzerine Konuştu
Genel Merkez 24.12.2019 (Son Güncelleme: 24.12.2019 15:20:03)

 

25-26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Gaziantep‘te "Göç ve Yerinden Edilmeye Yönelik Yerel Çözümler Uluslararası Forumu" gerçekleştirildi.

Foruma, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı ev sahipliği yaptı. Forum‘a Odamızı temsilen OYK Başkanı Dr. Baran BOZOĞLU ve Gaziantep İl Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri katılım sağladı.

Sn. BOZOĞLU konuşmasında: Göç yoğunluğu olan Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye gibi bölgelerdeki güncel çevre sorunlarını, alt yapı eksikliklerini ve mültecilerle birlikte göçün bu kentlerde büyüyerek çevresel problemlerini artıracağını dile getirdi. Bu konuda hazırlık yapılması gerektiğini belirterek aynı zamanda bu bölgedeki hava kirliliğine dair Odamız Hava Kirliliği Raporu 2018‘deki verileri paylaşarak oldukça verimli bir toplantı gerçekleştiğini ifade etti ve Forumun sonuç bildirgesine çevre ve iklim konularının eklenmesinin önemini vurguladı.

UNDP Türkiye‘den söz konusu Forum için gelen davet mektubu ile Odamızın yapacağı nice uluslararası faaliyet için önemli bir adım olması ile Odamızı uluslararası alanda etkinleştirdiğimizin sevincini paylaşıyoruz.


 

Okunma Sayısı: 199
Fotoğraf Galerisi